Z PASJĄ DLA MIASTA

Aktualności

Projekt Organizacji Ruchu

Coraz więcej wiemy o tym, jak będzie wyglądać wyremontowana ul. Świętokrzyska. Metro Warszawskie udostępniło nam materiały projektowe, które posłużą do ustalenia ostatecznego wyglądu ulicy. Spółka zamówiła też wizualizacje.

25.01.2014
Kopernika do poprawki

Pierwszy etap remontu Świętokrzyskiej już za nami. Dwa nowe ronda na ul. Kopernika cieszą, ale nie udało się uniknąć niedoróbek. Naczelnik Wydziału Estetyki zapewnia, że na Świętokrzyskiej nie musimy się ich obawiać.

14.10.2013
Będzie Nowa Świętokrzyska? Decyduje ZDM

Miasto zarezerwowało pieniądze, a architekci opracowali wizję Świętokrzyskiej. Teraz głos ma ZDM. Czy będzie na tyle odważny, by zachować rewolucyjne zmiany?

26.01.2013
Jaka Świętokrzyska? Marzenia i konkrety

Czas na konkrety w kwestii przyszłości ulicy Świętokrzyskiej. Chcemy uspokoić kierowców – deptaku nie będzie. Nie to jest najważniejsze, by przywrócić ulicę do życia.

18.07.2012
Świętokrzyska społeczna?

Władze zapowiadają konkurs na projekt nowego wizerunku ulicy Świętokrzyskiej. Oprócz architektów, warto zapytać mieszkańców stolicy i użytkowników śródmieścia, jak widzą tę ulicę po wybudowaniu metra.

15.12.2011
Niezwykle zwykła ulica

Normalna miejska ulica, jakich wiele w europejskich miastach – taka powinna być Świętokrzyska. Miasto chce ogłosić konkurs na jej zagospodarowanie. Swoją opinię wyraziły już Komisje Dialogu Społecznego.

29.10.2011
Światło i sztuka na Świętokrzyskiej?

Z ulicy Świętokrzyskiej zdarty został już asfalt, my tymczasem pokazujemy jeden ze sposobów na ożywienie przestrzeni ulicy po remoncie. Może powinna się stać uliczną galerią sztuki?

28.08.2011
Deptak, arteria? Nieważne

Świętokrzyska ma być deptakiem czy szeroką arterią? Dyskusja o tym przysłoniła ważniejszy problem: jak przyciągnąć na tą ulicę ludzi?

18.07.2011
Na piechotę środkiem Świętokrzyskiej

Poniedziałek był pierwszym dniem roboczym po zamknięciu Świętokrzyskiej. Choć spodziewano się komunikacyjnego paraliżu, nie było tak źle. Czy to znak, że tak powinno już zostać?

14.06.2011
Zamykają Świętokrzyską i co dalej?

W sobotę 11 czerwca zamknięta zostanie ul. Świętokrzyska. Ruch wróci na nią dopiero po zakończeniu budowy metra. Jak będzie wtedy wyglądać ta ulica?

09.06.2011
Jesteśmy w "Planach na przyszłość"

Nasza propozycja przemiany ul. Świętokrzyskiej trafiła na wystawę "Plany na przyszłość". Można ją oglądać w BUWie pośród ponad 100 innych projektów do 2 czerwca. Zapraszamy!

21.05.2011
Świętokrzyska rozkopana - jak tędy przejść?

Na Świętokrzyskiej spore zmiany! Od pewnego czasu trwa tam wymiana magistrali ciepłowniczej. Wykopy są utrudnieniem dla kierowców i pieszych. To jednak tylko przygrywka do prawdziwej budowy metra, która jakoś wciąż nie może się rozpocząć…

29.04.2011
Zagłosuj w nowej ankiecie

Chcemy dać Wam możliwość wyrażenia swojej opinii i jednocześnie dowiedzieć się, czego najbardziej brakuje Wam na ul. Świętokrzyskiej. Zrobimy z tej wiedzy użytek: nie jest przecież oczywiste, że nasze pomysły są jedyne i słuszne; jesteśmy więc otwarci na inne zdania. W końcu - im więcej ludzi tym więcej poglądów.

10.04.2011
Witamy na naszej stronie!

Witamy na stronie internetowej poświęconej ulicy Świętokrzyskiej, jednej z ważniejszych ulic w warszawskim Śródmieściu. Jej fatalny stan oraz perspektywa nieuniknionego remontu skłoniły nas do nagłośnienia problemu i wzbudzenia debaty na temat przyszłości Świętokrzyskiej. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami projektu i wyrażenia opinii.

09.04.2011


Kontakt